Gaz płynny w butlach propan (10kg, 30kg)

          Butle o pojemności 10 kg gazu propan wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu i w różnych procesach technologicznych szczególnie tam, gdzie trudno dostarczyć energię w innej formie m.in.:
przy pracach dekarskich – np. do zgrzewania papy termokurczliwej, czy lutowaniu rynien;
przy obróbce, cięciu i spawaniu metali (w tym złomu);
w budownictwie do podgrzewania i suszenia pomieszczeń;
do podgrzewania masy bitumicznej w maszynach wykorzystywanych w drogownictwie;
do obkurczania palet folią;
w robotach instalacyjnych (zgrzewanie);
w hodowli i rolnictwie przy suszeniu siana lub zboża, ogrzewania kurników i chlewni.

          Pakar rekomenduje stosowanie gazu propan szczególnie do zasilania piecyków gazowych, promienników, a także w procesach technologicznych ze względu na:
wyższą kaloryczność i temperaturę płomienia;
wyższy stopień odparowywania gazu ze stanu ciekłego co umożliwia pracę w ujemnych temperaturach (do -40°C);
możliwość zasilania urządzeń o wiele większej mocy, co jest szczególnie ważne przy nagrzewnicach.

          Zasilanie kuchni, piekarników gazowych i innych urządzeń gastronomicznych, to nie jedyne możliwe zastosowania butli gazowych.
Butle z powodzeniem można wykorzystywać do ogrzewania pomieszczeń w dmuchawach ciepła oraz jako zasilanie w parasolach grzewczych ogrzewających ogródki kawiarniane.

          Coraz powszechniej butle gazowe zasilają także grille gazowe. Mogą być też z powodzeniem stosowane w małych sezonowych obiektach gastronomicznych i w mobilnej gastronomii- foodtruckach.

          Butle 30 kg z gazem propan, które najczęściej wykorzystywane są w gastronomi jak również w instalacjach kompaktowych zewnętrznych służących do ogrzewania budynków mieszkalnych i pomieszczeń magazynowych. Można je również stosować do gotowania, grillowania, podgrzewania wody oraz ogrzewania. Butle o pojemności 30 kg znajdują zastosowanie w urządzeniach wymagających do pracy dużej energii. Dla potrzeb większych urządzeń, butle można łączyć w zestawy od 2-8 butli.